Pronájem chaty U Marešů

 

Naši chatu č. 1 pronajímáme od roku 2007, a již se u nás vystřídalo mnoho spokojených zákazníku, kteří se k nám každý rok vracejí. Bydlíme kousek od chaty, takže v případě problému okamžitě věc řešíme.

Chata je pro 6 osob a je možné další stanování na zahradě. V chatě najdete prostornou jídelnu, kuchyně je vybavena pro běžné vaření. Dále chata obsahuje koupelnu, obývací pokoj s televizí a satelitem, v podkroví jsou dvě prostorné ložnice.

Pro velký zájem od roku 2015 nabízíme i druhou chatu, která má kapacitu 4 osoby. Chata č. 2 obsahuje kuchyňský kout, sprchy a WC.

 

Celková kapacita je tedy 8 osob + 2 přistýlky + další zájemci mohou stanovat na zahradě. Chaty je možné si pronajmout i jednotlivě.

 

U chaty najdete na půjčení i jízdní kola a gril, toto je pro Vás připraveno zdarma. Parkovat můžete přímo na oplocené zahradě u chaty.

Po domluvě je možné pro milovníky vodních sportů zajistit kurz windsurfingu.

Ceník:

Každá osoba platí  250 Kč za noc.

Děti do dosažení 3 let se  nezapočítávají  a jsou zdarma.

Minimální platba za noc a chatu je 1000 Kč a to i při nižším počtu hostů než 4.

Domácí zvíře se platí 120 Kč za noc a cena se nezapočítává do minimální platby za chatu. Zvíře prosíme uvést do poznámky v objednávce.

Po obdržení objednávky Vás budeme do tří dnů kontaktovat, pokud bude termín volný, požádáme o zaplacení zálohy ve výši 2/3 z celkové ceny.

 

Pokud Vám tento typ ubytování nevyhovuje, můžeme v této lokalitě nabídnout další varianty např. ve sto let staré chalupě U Hovorků (4 pokoje, 12 osob + 3 přistýlky) nebo v novém penzionu U hájovny z roku 2011 (3 pokoje, až 17 osob): či v chatičkách a pokojích sportovního areálu TJ LOKO v sousedním Veselí.

 

Historie Vlkova

Vlkov původně náležel k statku Hamr - Val a r. 1729 byl připojen k panství třeboňskému. Po r. 1849 byl k místní obci Vlkovu v soudním okrese Veselí n. Luž. připojen až do roku 1874 Hamr, kam patří Vlkov farou.
Tato nevelká obec, ležící na pravém břehu řeky Lužnice, je první zastávkou na trati Veselí nad Lužnicí - České Velenice. Je začleněna do CHKO Třeboňsko a je součástí Třeboňské pánve. Obklopují ji hluboké lesy a ze severovýchodu jezera vzniklá po vytěžení štěrkopísku. V létě jsou jezera oblíbeným cílem milovníků koupání, od jara do podzimu jsou rájem rybářů. Na vršku zvaném "Kozí" se dochovaly zbytky přísně chráněného koniklece jarního. Jihovýchodně od obce se prostírají tři malebné rybníky - Vlkovský, Vlček a Krajina - jako první z následující rybniční soustavy Třeboňska.
Obec má zpracovanou samostatnou urbanistickou studii chatové oblasti "Budy", kde stojí v současnosti 25 rekreačních chat. Přičteme-li chaty v jiných částech obce, je jich celkem 35, v obci je dále 40 až 45 rekreačních chalup. Vlkov je tedy známý jako vyhledávaná rekreační obec.

Naši návštěvníci

Naši návštěvníci zde vyhledávají klid a odpočinek a naopak i sport a kultůru. Oblast je vhodná pro houbaře i milovníky sběru borůvek a jiných lesních plodů. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, které nedaleko chaty najdou krásné koupání s písčitou pláží. Naše oblast je také hodně vyhledávaná sportovci (cyklisti a inlinery), kteří využívají rovinatého terénu a krásných silnic. Přímo ve Vlkově najdete velice příjemnou hospůdku na kraji Vlkovského rybníka, kde Velice dobře vaří a vše je za lidové ceny.

Nedaleko Vlkova najdete jediný písečný přesyp v ČR.